Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś

Czym jest mikrofaktoring i kto może z niego skorzystać?

Finanse Data publikacji - 9 sierpnia 2022 Autor - Redakcja wbu24.pl
mikrofaktoring


Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że faktoring jest dostępny tylko dla dużych firm. Nic bardziej mylnego! Również biznesy z sektora MŚP mogą skorzystać z tej opcji finansowania – szczególnie w takich instytucjach jak PragmaGO. Dzięki temu przedsiębiorcy wystawiający faktury z odroczonym terminem płatności dbają o płynność finansową i unikają zatorów płatniczych. Na czym dokładnie polega mikrofaktoring i kiedy najlepiej sprawdzi się to rozwiązanie? Przeczytaj artykuł.

Na czym polega mikrofaktoring?

Mikrofaktoring to po prostu faktoring dla mikro i małych przedsiębiorstw, których obroty są niższe niż dużych firm. Na czym polega to rozwiązanie? Tak jak w przypadku każdego innego faktoringu chodzi po prostu o sprzedaż nieprzeterminowanych faktur z odroczonym terminem płatności. Jak wygląda ta opcja krok po kroku?

  1. Wystawiasz fakturę z terminem płatności np. 30-60 dni, ale nie chcesz tak długo czekać na gotówkę.
  2. Zgłaszasz się do PragmaGO i przekazujesz fakturę do opłacenia. Wniosek wypełniasz online, a decyzję o przyznaniu finansowania otrzymujesz nawet w 1-2 dni. 
  3. Po zaakceptowaniu faktury przez kontrahenta otrzymujesz pieniądze od PragmaGO na swoje konto.
  4. Twój kontrahent opłaca fakturę w terminie – jednak już nie Tobie, a bezpośrednio PragmaGO.

Pamiętaj! Faktoring jest opcją ze stałą umową – jeśli wystawiasz stałym kontrahentom faktury regularnie. Jeżeli zależy Ci na jednorazowym spłaceniu przed terminem, wybierz finansowanie pojedynczych faktur, czyli opcję finansowania od czasu do czasu. 

Kto może skorzystać z mikrofaktoringu?

Z faktoringu mogą korzystać tylko duże firmy? To mit! Wystarczy zgłosić się do firmy faktoringowej, która nie ma tak rygorystycznych warunków jak banki. Wówczas cała procedura jest bardzo uproszczona i wygodna również dla przedsiębiorstw z sektora MŚP.

W PragmaGO z mikrofaktoringu korzystają nawet całkiem nowe biznesy oraz start-upy, ponieważ nie ma żadnego wymogu dotyczącego tego, jak długo firma musi działać na rynku. Dodatkowo nie ma znaczenia, jaką branżą się zajmujesz i czy zatrudniasz pracowników. Finansowanie tego rodzaju jest ponadto dostępne zarówno dla spółek, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. 

Kiedy warto skorzystać z mikrofaktoringu?

Zastanawiasz się, czy mikrofaktoring jest dla Ciebie? To rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku, jeśli:

  • chcesz zachować płynność finansową i sprawić, by gotówka nie była zamrożona, a pracowała przez cały czas,
  • masz przejściowe problemy z zatorami płatniczymi z powodu wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności,
  • zależy Ci na tym, by zapewnić swoim kontrahentom możliwość spłaty nawet w kilkadziesiąt dni, co podnosi Twoją konkurencyjność na rynku,
  • potrzebujesz gotówki tu i teraz, by opłacić bieżące wydatki lub skorzystać z okazji rynkowej, np. zlecenia dla dużego klienta.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, na czym polega mikrofaktoring i jak uzyskać tego typu finansowanie? Sprawdź artykuł: https://pragmago.pl/porada/mikrofaktoring-czym-jest-i-dlaczego-warto-z-niego-korzystac/

Jakie są najważniejsze aspekty planowania finansowego?

Redakcja wbu24.pl

Nasz zespół specjalistów zajmujących się pisaniem artykułów na temat biznesu, lifestyle'u, inwestycji w kryptowaluty i finansów, to doświadczeni eksperci w swoich dziedzinach. Dzięki naszej głębokiej wiedzy i praktycznemu podejściu, dostarczamy czytelnikom wartościowe treści zawierające aktualne trendy rynkowe, strategie inwestycyjne oraz porady dotyczące zarządzania finansami osobistymi i rozwoju kariery.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?