wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Inwestycje

Jakie zalety mają przesyłki paletowe?

Jakie zalety mają przesyłki paletowe?

Jeszcze kilka lat temu przesyłki paletowe można było realizować wyłącznie za pośrednictwem dużych firm transportowych. W dzisiejszych czasach sytuacja wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu przesyłkę paletową bez problemy wyślemy za pomocą zaufanej firmy kurierskiej.

Dla kogo?

Przesyłki paletowe są doskonałym wyborem dla osób prywatnych i firm, które chcą przesłać przedmioty znacząco przekraczające limity wagowe. Dzięki palecie bez problemu przetransportujemy również ładunki o nietypowych wymiarach z którymi zawsze jest duży problem. Przesyłki paletowe kurierem to bardzo ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie. Każdy ładunek wyceniany jest indywidualnie, dzięki czemu nie trzeba dokonywać opłat za całą przestrzeń załadunkową. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w rzeczywistości zapłacimy wyłącznie za przestrzeń, którą wykorzystamy. Doświadczone firmy kurierskie posiadają nie tylko samochody dostawcze, ale również busy i ciężarówki, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie z każdym gabarytem.

Jak sprzedawać w Internecie produkty o nietypowych gabarytach?

Przesyłki paletowe są dobrym rozwiązaniem również dla osób, które prowadzą własny sklep internetowy i oferują przedmioty o nietypowych wymiarach. Po nawiązaniu współpracy z doświadczoną firmą kurierską raz na zawsze rozwiąże się problem z transportem. Przesyłki tego typu doskonale sprawdzą się między innymi w sklepach, które oferują meble i sprzęt AGD/RTV. W paletach bardzo często wysyła się również ciężkie części samochodowe, maszyny, sprzęt ogrodniczy oraz materiały budowlane. Dużym atutem załadunku na palecie jest również to, że można wybrać odpowiedni termin dostawy przesyłki. W dużej mierze to właśnie dzięki temu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiej będzie zorganizować pomoc przy rozładunku zamówionego towaru.

Wygoda i komfort

Przesyłki paletowe są bardzo wygodnym rozwiązaniem. Firma kurierska przydać może się zwłaszcza wtedy, gdy planujemy przeprowadzkę. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko przesyłki krajowe, ale również międzynarodowe. Na rynku bez problemu można znaleźć wiele rzetelnych firm, dzięki którym bez problemu wyślemy paletę do wybranych krajów UE.

Czym tak naprawdę są przesyłki paletowe?

Transport paletowy jak sama nazwa wskazuje odbywa się za pomocą popularnych palet, które dostępne są w wielu rozmiarach. Uniwersalne palety dostosowane są oczywiście do współpracy z wózkami widłowymi. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście europalety 800 mm x 1200 mm i 1200 mm x 1000 mm. Wysokiej jakości europalety są w stanie zapewnić udźwig nawet ponad 1000 kg. Olbrzymim atutem palet jest również to, że bardzo łatwo je przygotować do transportu. Ładunek ustawiany jest na drewnianych platformach, a następnie zabezpieczany jest taśmą albo specjalną folią, która znacząco ogranicza samoistne przesuwanie. Jeżeli chcemy wysłać wysyłkę paletową to warto zwrócić uwagę nie tylko na maksymalne obciążenie, ale również na maksymalną wysokość przesyłki. Wybierając firmę kurierską warto zwrócić uwagę również na to, czy oferuje ona usługę burta-burta.

Udostępnij