wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Finanse

Czym jest PIT online?

Czym jest PIT online?

W przypadku zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę, trzeba określić wysokość jego wynagrodzenia. Mowa tutaj o przychodzie danego pracownika. Należy pamiętać, że ponosi on także koszty, które związane są z wykonywaniem swych zadań pracowniczych. Wszystkie te koszty będą potrącane przez pracodawcę. Warto dowiedzieć się, ile wynoszą pracownicze koszty uzyskania przychodu.

PIT online

Warto wiedzieć, że rozliczenie roczne z podatków staje się obecnie coraz łatwiejsze. Co roku stale zwiększa się liczba podatników, którzy korzystają z elektronicznego rozliczania deklaracji rocznych z podatku dochodowego. Od dwóch lat część podatników nie ma obowiązku samodzielnego sporządzania zeznań rocznych, ponieważ Ministerstwo Finansów wprowadziło w życie funkcję Twój PIT online. Dzięki niej można rozliczyć się z podatku tylko w oparciu o deklaracje roczną sporządzoną przez urząd skarbowy. Warto zaznaczyć, że rozliczenie roczne osób fizycznych przy zastosowaniu funkcji Twój e-PIT jest sposobne na formularzach PIT-37, PIT-38. Ponadto w kolejnych latach ma być także sposobne rozliczanie na formularzach PIT-28, PIT-36 i PIT-36L przez osoby, które prowadzą działalność gospodarczą w naszym kraju.

E-PITY

W obecnych czasach coraz więcej osób korzysta z funkcji rozliczania podatku dochodowego w internecie. Warto zaznaczyć, że usługa e-pity polega na tym, iż Krajowa Administracja Skarbowa zajmuje się wypełnianiem zeznania rocznego za podatnika w wersji elektronicznej. Następnie takie rozliczenie udostępniane jest mu do wglądu. Podatnik może takie zeznanie uzupełnić – sposobna jest korekcja. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, iż podatnik otrzymuje do niego dostęp na Portalu Podatkowym. W tym miejscu możliwe jest dokonywanie wszelkich zmian. Mowa tutaj między innymi o rozliczaniu ulgi bądź wskazaniu czy zmienianiu organizacji pożytku publicznego, na której rzecz przekazywany jest jeden procent podatku. Kolejno możliwa jest akceptacja bądź odrzucenie zeznania podatkowego. W przypadku gdy podatnik nie zrobił nic w kwestii wypełnionego przez organy państwowego zeznania rocznego, automatycznie zostaje ono uznane za zaakceptowane. Trzeba jednak wiedzieć, że ostateczne działania podatnika w tej kwestii są skuteczne tylko wtedy, gdy dokona ich przed upływem terminu złożenia zeznania rocznego. Mowa tutaj o 30 kwietnia. Rozliczenia podatku dochodowego w obecnych czasach jest bardzo proste. Nie trzeba udawać się do urzędu podatkowego, żeby rozliczyć swój podatek dochodowy.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij