wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Lifestyle

Jak kupować i dbać o filtry do nawilżaczy powietrza?

Jak kupować i dbać o filtry do nawilżaczy powietrza?

W sprzedaży znajdują się urządzenia, które nie tylko oczyszczają powietrze, są one również w stanie je nawilżać. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w pomieszczeniach ogrzewanych. W okresie jesienno-zimowym suche powietrze we wnętrzach staje się problematyczne pod wieloma względami. Można jednak temu skutecznie przeciwdziałać. Z pomocą przychodzą urządzenia mające filtry do nawilżaczy powietrza. Wystarczy je włączyć, aby móc komfortowo oddychać przez całą dobę. Przy regularnej wymianie filtrów powietrze będzie skutecznie nawilżane.

Jak wybrać filtry do nawilżaczy powietrza?

W każdym nawilżaczu powietrza kluczowe stają się filtry, dzięki którym urządzenie może należycie spełniać swoje funkcje. To właśnie filtry decydują o jego skuteczności. Mają one wpływ na bezpieczeństwo użytkowania, dlatego należy wybierać produkty renomowanych marek, ze sprawdzonego źródła. Są one elementem podlegającym regularnej wymianie.

Filtry do nawilżaczy powietrza nie będą efektowne przez długi czas. Mają one ograniczoną żywotność. Bez systematycznego wymieniania przestaną nawilżać powietrze. Zaczną również przedostawać się do niego bakterie, brzydkie zapachy. W sprzedaży znajduje się wiele rodzajów filtrów przeznaczonych do nawilżaczy powietrza. W przypadku wkładów odwapniających i demineralizujących można liczyć na przeciwdziałanie osadzaniu się kamienia.

Możliwe jest wobec tego oddychanie powietrzem pozbawionym osadów. Bardzo ważne staje się to, aby używać oryginalnych filtrów, które są rekomendowane przez producenta. Konieczne jest dopasowanie ich do konkretnego modelu urządzenia. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że pojawią się problemy z montażem i nawet prawidłowym działaniem urządzenia. W razie wątpliwości zawsze można zapytać obsługę sklepu, która udzieli fachowego doradztwa.

Szeroki wybór filtrów do nawilżaczy i urządzeń 2w1, czyli oczyszczaczy z nawilżaczami, można znaleźć w tym e-sklepie: https://filterbank.pl/pl/c/Filtry-do-nawilzaczy-powietrza/14

W jaki sposób dbać o filtry do nawilżaczy powietrza?

Filtry do nawilżaczy powietrza muszą być właściwie użytkowane, co zagwarantuje wydłużoną żywotność i skuteczność działania. Pamiętać należy o tym, aby wlewać do urządzenia odpowiednią wodę. Trzeba ją wymieniać każdego dnia. Podczas nalewania wody powinno się pamiętać o tym, aby obracać filtr. Zaleca się także co 2 dni przepłukać go pod bieżącą wodą. Z kolei co tydzień należy umyć cały zbiornik i pozostałe elementy filtra. Wystarczy użyć do tego ciepłej wody z dodatkiem delikatnego detergentu typu płyn do mycia naczyń.

Bardzo ważne jest także to, aby chronić go przed wysychaniem, bo skraca to jego żywotność. Jeśli urządzenie nie jest używane przez kilkanaście godzin, to powinno się obsługiwać filtr i pozostawić go do wyschnięcia. Nie powinien znajdować się cały czas w wodzie w momencie nieużytkowania. Jeśli z jakichś powodów dojdzie do tego, że na filtrze osadzi się sporo kamienia, to należy umieścić go w wodzie z dodatkiem rozpuszczonego kwasku cytrynowego. Moczenie powinno trwać przez pół godziny, następnie trzeba dokładnie wypłukać filtr pod bieżącą wodą. Oczywiście nie należy przesadzać z ilością kwasku cytrynowego. Wystarczające będzie dodanie 3 łyżek na litr wody.

Udostępnij