wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Lifestyle

Język angielski dla firm, czyli większe możliwości na rynku pracy.

Swobodne porozumiewanie się w języku obcym jest obecnie jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Współczesne technologie, możliwość pracy zdalnej i postępująca globalizacja sprawiają, że język angielski dla firm jest coraz częściej używanym na co dzień językiem. Jako że jest to najczęściej spotykany na rynku pracy język, coraz więcej osób decyduje się na jego naukę. Z tego też powodu poszukujący pracy powinni pamiętać, że zwiększenie swoich kompetencji lingwistycznych otwiera więcej możliwości współpracy.

Nie tylko dla korporacji

Od pewnego czasu język angielski dla firm stał się niejako „językiem urzędowym”. Co więcej, nie wystarczy już tylko umieć rozmawiać o przysłowiowej pogodzie. Międzynarodowe konferencje, projekty czy współprace często wymagają nieco bardziej rozwiniętych kompetencji. Technologie będące obecnie w użyciu (i nieustannie przy tym rozwijane) otwierają przed biznesami coraz to nowe możliwości rozwoju. Z tego też powodu granice państw powoli przestają być problemem, jeżeli chodzi o rekrutacje przeprowadzane w firmach, a menadżerowie coraz częściej decydują się na zatrudnianie osób z innych krajów. Wiele korporacji posiada również oddziały w wielu państwach, dlatego też nie dziwi fakt, że angielski dla firm międzynarodowych to podstawa. Jednak wysoko rozwinięte kompetencje językowe są w cenie nie tylko za granicą, ale i na rodzimym rynku pracy.

Dla pracowników i pracodawców

Zarówno osoby dopiero rozważające wybór ścieżki kariery, jak i te poszukujące pracy coraz częściej skupiają się na nauce angielskiego. Podniesienie kompetencji lingwistycznych jest jednak warte rozważenia przez wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoją wartość na rynku pracy, oraz przez osoby stawiające na samorozwój. Jednak nauka języka przynosi korzyści nie tylko pracownikom, ale i pracodawcom. W czasach, kiedy angielski dla firm to codzienność, coraz więcej korporacji decyduje się na bezpłatne kursy dla zatrudnionych osób. Dodatkową korzyścią jest fakt, że prowadzący to bardzo często native speakerzy. Dzięki temu kursanci mają możliwość nauki „żywego” języka, a obok suchych struktur gramatycznych mogą poznać również idiomy, powiedzonka czy wyrażenia typowe dla brytyjskiego bądź amerykańskiego angielskiego. Obecnie popularne są również lekcje, gdzie angielski dla firm lektorzy prowadzą online. Z pomocą pragnącym lepiej mówić po angielsku przyjść mogą także audiobooki, zagraniczne wydania gazet czy nawet seriale oglądane w oryginale. Warto wspomnieć, że wiele serwisów streamingowych udostępnia także napisy w języku obcym, co dodatkowo podnosi walory edukacyjne. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego też warto zdecydować się na naukę, która pozwoli podnieść kompetencje językowe.

 

Udostępnij