wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Lifestyle

Sandały robocze na hale i nie tylko

Sandały robocze na hale i nie tylko

Wiele zawodów wymaga stosowania obuwia ochronnego, które ma na celu poprawić komfort i bezpieczeństwo pracy. Podczas pracy na magazynie lub na produkcji często występuje ryzyko mechanicznego urazu stopy, na co wpływ ma naprawdę wiele czynników. Obuwie robocze ze względu na swoją charakterystykę chroni przed takimi urazami oraz ich przykrymi konsekwencjami.

Różne rodzaje obuwia roboczego

Istnieje wiele rodzajów obuwia roboczego. Zdecydowanie najbardziej popularnym są buty robocze z podnoskiem, czyli ze wzmocnieniem na czubkach palców. Wzmocnienie najczęściej wykonywane jest z metalowej blaszki, która ma za zadanie chronić palce stóp przed urazami mechanicznymi, na które narażeni są np. pracownicy magazynowi. Istnieją również półbuty robocze bez podnoska, które jest znacznie lżejsze i o wiele bardziej komfortowe. Wykorzystuje się je w pracach, które nie są szczególnie niebezpieczne. Ciekawym rodzajem obuwia roboczego są również sandały robocze, które cieszą się szczególnie dużą popularnością, gdy temperatura w miejscu pracy jest bardzo wysoka. Są one najbardziej komfortowym rodzajem obuwia ochronnego i również występują w wersji z podnoskiem oraz bez.

Sandały robocze z podnoskiem

Sandały robocze z podnoskiem wykorzystywane są najczęściej w miejscach pracy, gdzie temperatura jest dość wysoka i jednocześnie występuje ryzyko mechanicznego urazu stopy w postaci jej zmiażdżenia. Takie miejsca pracy to najczęściej hale magazynowe lub produkcyjne, gdzie pracownicy zajmują się np. przewożeniem palet przy pomocy wózka. W sezonie letnim w takich miejscach jest szczególnie gorąco, dlatego też sandały z podnoskiem są idealnym rozwiązaniem, które chroni stopy przed urazami a jednocześnie zapewnia im duży komfort. Praca w obuwiu roboczym innym niż sandały podczas wysokich temperatur może prowadzić do powstawania bolesnych odcisków oraz odparzeń na stopach, dlatego warto zamienić zakryte buty robocze na sandały.

Sandały robocze bez podnoska

W przypadku zakładów pracy, gdzie ryzyko wystąpienia mechanicznego urazu stopy jest praktycznie całkowicie zniwelowane, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się sandały robocze bez podnoska. Są one znacznie lżejsze i wygodniejsze oraz zapewniają stopie jeszcze lepszą cyrkulację powietrza. Tego typu obuwie wykorzystuje się najczęściej w gastronomii oraz szpitalach. Sandały robocze bez podnoska występują w wielu różnych wersjach, które różnią się od siebie sposobem obudowania. Istnieją sandały z odkrytymi piętami i wywietrznikami na bokach, a także takie, które są całkowicie zakryte. W zależności od miejsca pracy i standardów, które tam panują, warto wybrać odpowiednie obuwie robocze. Najczęściej zakryte sandały robocze bez podnoska są najbardziej uniwersalnym wyborem, dlatego w większości miejsc pracy spotyka się właśnie ten rodzaj obuwia. Zapewniają one stopom bezpieczeństwo oraz wygodę ze względu na swoją budowę. Warto pamiętać o tym, że bezpieczeństwo w pracy zawsze powinno stanowić priorytet, dlatego stosowanie obuwia roboczego w wielu miejscach jest obowiązkowe i pracodawcy chętnie zapewniają takie obuwie swoim pracownikom.

Udostępnij