wbu24.pl

Blog w tematyce biznesu, finansów i kryptowalut.

Biznes

Czy inwestycja w kryptowaluty ma sens?

Czy inwestycja w kryptowaluty ma sens?

W obecnych czasach wiele osób zastanawia się, czym jest kryptowaluta. Jest to przede wszystkim wirtualny pieniądz, który opiera się na technice szyfrowania danych służącej do weryfikowania transakcji, a także tworzenia nowych jednostek.

W jaki sposób kupować kryptowaluty?

Warto pamiętać, że kryptowaluty możemy kupować za tradycyjne pieniądze. Wiele z nich można również wydobywać – jest to tzw. mining. Istnieje także drugi sposób, który wymaga specjalistycznego sprzętu, czasy oraz umiejętności. Należy pamiętać, że wydobywanie polega przede wszystkim na rozwiązywaniu złożonych problemów matematycznych. Trzeba też wspomnieć o tym, że zaawansowane technologie, na których opierają się kryptowaluty sprawiają, iż kradzież wszelkich środków bądź ataki hakerskie na prywatne portfele są niesamowicie ciężkie do zrobienia. Ponadto kupione bądź wydobywane kryptowaluty przechowywane są w cyberportfelach, które zabezpieczone są kluczami – jest to losowo generowany ciąg znaków, a także cyfr.

Inwestycja w kryptowaluty czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy inwestowanie w kryptowaluty jest opłacalne. Należy pamiętać, że wszelkie inwestycje w kryptowaluty uznawane są przez specjalistów za ryzykowne, ale jednocześnie dają ogromną szansę na osiągnięcie niewyobrażalnych zysków. Wartość najsłynniejszej kryptowaluty na świecie, czyli Bitcoina w 2011 r. była równa wartości półtora dolara, a w 2021 Bitcoin potrafił osiągnąć cenę 40 tysięcy dolarów. Z tego powodu wiele osób na całym świecie chce wziąć kredyt gotówkowy, aby zdobyć potrzebne środki na inwestycje na rynku kryptowalut. Oczywiście inwestowanie w kryptowaluty jest bardzo ryzykowne, jednakże można dużo więcej zyskać niż w przypadku na przykład inwestycji na tradycyjnej giełdzie.

Rodzaje kryptowalut

Według szacunków, obecnie na rynku znaleźć można nawet 5 tysięcy kryptowalut. Z tej puli tylko mała część cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Do najważniejszych kryptowalut zaliczane są przede wszystkim Bitcoiny oraz Altcoiny, czyli kryptowaluty alternatywne. Warto podkreślić, że Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą wprowadzoną na rynek w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto – jest to tajemnicza osoba bądź grupa osób, których tożsamość jest do tej pory w pełni anonimowa. Należy pamiętać, że z założenia Bitcoin miał być walutą cyfrową, która pozbawiona jest wszelkich wad zwykłych walut – służyć ma do błyskawicznych transakcji w sieci bez zbędnych prowizji czy opóźnień, które są typowe dla tradycyjnych banków.

Udostępnij